Haber

Azerbaycan, Laçin koridorunu kapattığı yönündeki suçlamaları reddediyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey LavrovGörüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Bayramov, şunları söyledi: “Laçin koridoru ile ilgili duruma bir açıklık getirmek istiyorum. Yolun tamamen kapatıldığı ve bu bölgenin Azerbaycan tarafından abluka altına alındığına dair birçok bilgi yayınlanıyor. Öncelikle belirtmek isterim ki bu bilgi gerçeği yansıtmamaktadır ve sayısız delille kolaylıkla çürütülebilmektedir.ifadesini kullandı.

Tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden ancak Ermenistan dahil hiçbir ülke tarafından tanınmayan Dağlık Karabağ. ‘Devlet bakanı’ olarak görev yapan Ruben Vardanyan Faaliyetinin kabahat unsuru teşkil ettiğini kaydeden Bayramov, “Buna son verilmelidir. “Bu kişi bu bölgeyi ne kadar çabuk terk ederse, herkes için o kadar iyi, çünkü her şeyden önce yerel halk acı çekiyor” dedi.

Bayramov, Vardanyan Buna ‘yabancı unsur’ adını verdi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Vardanyan’ın Rusya ile hiçbir ilgisinin olmadığına dikkat çeken,, “Karabağ’a gitme ve siyasi hayata katılma kararında bizim hiçbir ilgimiz olmadı, olmadı ve olmayacak.”sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu