Haber

Hakkari’de aşçılık kursunda kadınlar hünerlerini sergiledi

Hakkari Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan aşçılık kursunda meslek öğrenen kursiyerler, hazırladıkları yemekleri katılımcıların beğenisine sundu.

Merkez bünyesindeki kursta eğitim alan kursiyerler meslek öğrenmenin yanı sıra hazırladıkları yemekleri işletmelere satarak kazanç elde ediyor.

Usta öğretici Ayfer Koparan tarafından yetiştirilen kursiyerler, belediye ek binası Türk mutfağı bölümünde düzenlenen etkinlikte hazırladıkları yöresel yemekleri sundular.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nazif Tatlı, bu çalışmaların İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı İdris Akbıyık liderliğinde başlattığı eğitim seferberliğinin sonucu olduğunu söyledi.

Kursiyerlerin meslek edinip aile bütçelerine katkıda bulunmaya başlamalarından dolayı mutlu olduklarını belirten Tatlı, “Belediye ek binasında usta öğretici ve kursiyer uygulamasını görüyoruz. Seni kutlarım. Umarım bu kurs size ek bir iş olarak geri döner. Öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz.” dedi.

Koparan ise 19 yıldır usta eğitmen olarak çalıştığını belirterek, 48 kursiyerin kursta öğrendiklerini pratiğe döktüğünü ve ortaya sevindirici bir sonuç çıktığını belirtti.

Kursiyerlerden Meryem Selçuk da kurs sayesinde meslek sahibi olduğunu ve bundan memnun olduğunu söyleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

karakocanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu