Haber

Giresun Valisi Yağlıdere’de Denetim Yaptı

Giresun Valisi Mehmet Fatih Fedai, Yağlıdere ilçesinde incelemelerde bulundu.

Yağlıdere Kaymakamlığı’nda düzenlenen toplantıda Serdengeçti, Kaymakam Seda Ünlü, Belediye Başkanı Yaşar İbaş, Üçtepe Beldesi Belediye Başkanı Hacı Gasım Smart ve kurum başkanlarıyla bir araya geldi.

Ünlü, Vali Serdengeçti’ye ilçedeki kamu hizmetleri ve yerel yönetim faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonu’nda mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantı yapan Fedai, muhtarların üstlendiği sorumluluğa dikkat çekti.

Her yerde olduğu gibi Yağlıdere’de de kamu eksiklikleri ve yapılması gereken çalışmalar olabileceğini belirten Serdengeçti, “Muhtarlarımızın bu konudaki beklentilerini, sorunlarını dinlemek için buradayız. Sorunları çözemeyiz, sorunları ortadan kaldıramayız. Eksiklikler konuşulmadan.” söz konusu.

Serdengeçti, bir süre önce meydana gelen sel felaketinde Yağlıdere’nin zarar gördüğünü belirterek, “İl Özel İdaresi olarak elimizden geleni yapmaya çalıştık ve merkezi hükümetin sunduğu kaynaklar doğrultusunda ihalelerimizi gerçekleştirdik.” dedi.

Yol ve içme suyu başta olmak üzere muhtarların ilettiği tüm sorun ve talepleri takip edeceğini belirten Fedai, ilgili birim amirlerine de talimat verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu