Haber

Batman’da Lise Öğrencileri İsrail’in Gazze Saldırısını Protesto Etti

Batman’da lise öğrencileri İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto ederek, hayatını kaybeden Filistinli çocuklar için gökyüzüne siyah balonlar bıraktı.

Türkiye Petrolleri Fatima Zehra Anadolu İmam Hatip Kız Lisesi öğrencileri Karabağ Parkı’nda bir araya gelerek İsrail’in Filistin’deki katliamlarını protesto etti. “Nehirden Denize Özgür Filistin” ve “Her Yer Filistin, Hepimiz Filistinliyiz” pankartları taşıyan öğrenciler, İsrail karşıtı sloganlar attı.

11’inci sınıf öğrencisi Kevser Meryem Seyidoğlu, “Yıllardır Filistin’deki kardeşlerimiz Siyonist İsrail güçleri tarafından tüm dünyanın gözü önünde en vahşi şekilde katlediliyor. Bugün aynı zulüm artan şiddetle devam ediyor. Dünyanın her yerindeki akranlarımız, küçük çocuklar oyun parklarında, bahçelerde oynarken, Gazzeli çocuklar da “Mezarların başında, o vahşet ve yıkılmış binaların arasında oynuyorlar. 7 Ekim’den bu yana günlerdir dünyanın izlediği soykırıma tanık oluyoruz. Bu zulmü durdurmak için mutlaka herkesin yapabileceği bir şeyler olduğunu biliyoruz” dedi.

Açıklamanın ardından İsrail baskınlarında hayatını kaybeden Filistinli çocuklar için siyah balonlar gökyüzüne bırakıldı. – YARASA ADAM

haber-zeytinburnu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu