İş

X’in iş arama aracı artık yayında!

X’in denemeye devam ettiği LinkedIn benzeri iş arama aracı artık yayında. Özelliğin beta sürümü Ağustos ayında doğrulanmış kullanıcılara sunuldu, ancak şirkete göre aracın web sürümü artık X’teki herkesin kullanımına sunuldu ve ayrıca iOS ve Android’de de mevcut. “yakında”Mevcut olması bekleniyor.

İş arama özelliği, Elon Musk tarafından yönetilenler de dahil olmak üzere çok sayıda teknoloji şirketindeki açık pozisyonlarla dolu görünüyor. Şu anda SpaceX, Tesla ve Neuralink’in yanı sıra X ve Musk’un en yeni girişimi x.ai için de listelenen roller mevcut.

LNKEDİN’İN RAKİBİ OLACAK!

Misk daha önce “LinkedIn’in X rakibinin harika olduğundan emin olacağız” Her ne kadar söz vermiş olsa da şimdilik çok kolay görünüyor. Kullanıcılar iş ilanlarına ve açıklamalara göz atabiliyor ancak X’teki görevler için bile bir başvuruyu tamamlamak için üçüncü taraf sitelere yönlendiriliyorlar. Başka yerlerde şirket, bireysel reklamların platformda daha kolay paylaşılmasını mümkün kıldı. “kartvizitler”test yapmak.

Ancak şirket “Her şey uygulamada” Kariyer odaklı özellikler konusunda daha iddialı planları olduğuna dair işaretler var. Şirket yakın zamanda kapatma politikasını güncelledi ve “iş başvuruları ve öneriler”Kullanıcıların istihdam geçmişi hakkında bilgi toplayabileceğini belirtti.

Bu, X için bir tür işe alım özelliğinin veya gelecekte daha gelişmiş işe alım özelliklerinin göstergesi olabilir.

goynucek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu