Haber

Nureddin Nebati’den Akşener’in “Kayıp Bakan Nemo”ya Cevabı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, partisinin TBMM’deki grup toplantısında kendisine esprili bir şekilde hakaret eden İİPP Genel Başkanı Meral Akşener’e bu kez alışılmadık sert yanıt verdi.

Bakan Nebati esprili kişiliğiyle tanınan bir siyasetçi iken, Akşener’in grup konuşma metinleri de esprili. Bu sefer komik bir cevap yoktu.

Nureddin Nebati ise Akşener çıkışında her zamanki mizahi çıkışını yapmadı. Bakan Nebati, sosyal medya hesabından sert açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabından ‘Mr. Akşener’, Nebati, ‘Bugünkü konuşmanızda sayısız iftira ve çarpıtmalarınıza bir yenisini daha eklediniz. Hakkımda bazı suçlamalarda bulundunuz” dedi.

Sosyal medyada da gündem olan ‘Kayıp Bakan Nemo’ üzerine Nebati, ‘Önceden söyleyeyim, anaokulu seviyesindeki benzetmenizle bahsettiğiniz gibi asıl sorun ‘Nemo’ değil. Asıl sorun, her zaman gerçekleri çarpıtarak avantaj elde etmeye çalışmanızdır.

Depremin ardından depremin vurduğu afet bölgesinden kendisinin ve Akşener’in fotoğraflarının eşlik ettiği Nebati, “Anlaşılan, yarıkların neden olduğu gürültüyü bastırmak için ucuz benzetmelere, çarpıtmalara ve iftiralara bel bağlayacak durumdasınız. Siz emelleriniz uğrunda her yolun mübah olduğu anlayışıyla ilerlerken, partinizde istifalar var.” .

Bakan, “Ülkemizde deprem felaketlerinin ve sel felaketlerinin yaşandığı bir süreçte, tiyatro sahnelerine benzemeyecek oyunlarla masaların etrafında talih pazarlığı yapıp masadan kalktığınızda kulağınızı tutun ve anlatın. Sizi tekrar o sofraya oturtan biz ilk günden beri milletimizin yanındayız. Tek yürek olarak gece gündüz demeden sahada mücadeleye devam ediyoruz” diyerek uzmanlığı hakkında bilgi verdi:

EYT’li vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tutmak için çalışıyoruz. 3600 Ek Gösterge üzerinde çalışıyoruz. Emeklilerimizi biraz olsun rahatlatmak için çalışıyoruz. Deprem ve sel mağduru vatandaşlarımızın yaralarını her bakımdan en uygun şekilde sarmak için çalışıyoruz.

Akşener’in bölgede çektiği bu ? fotoğrafı, “Biz sizin gibi afet bölgesine gidip steril ve teşhir fotoğrafı çektirmeyiz, sonra hemen rahat karargahımıza kaçıp koltukta oynamayız” diyerek yayına verdi.

Son olarak Nebati, Akşener’in son dönemde Millet İttifakı ile yaşadığı sorunlara değinerek, “Aslında kişisel talihinize bakarsanız hepsini çok net bir şekilde görürsünüz. ‘Kafamı gömmeye kararlıyım’, zahmet etmeyin, vatandaşlarımız için attığımız bazı adımları bu temastan vakit kaybetmeden okuyabilir, depreme karşı alınan tedbirler için bakanlık yayınının linkini paylaşabilirsiniz.

Nabati’nin son sözleri de çok netti: “Gerçekleri çarpıtarak kendi eğrilerinizi düzeltebileceğinizi sanıyorsanız, kesinlikle büyük bir yanılgı içindesiniz.”

t.co

Meral Akşener, Nureddin Nebati’yi kızdırmış olabilir mi?

mihalgaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu