Haber

Murat Kurum’dan İstanbul’un sorunlarına çözüm: Sokak köpekleri artık tehdit olmayacak

Siyaset arenası 66 gün sonra yapılacak yerel seçimlere odaklanmış durumda.

Partiler ve adaylar seçim çalışmalarını sürdürürken, Cumhur İttifakı İstanbul Belediyesi Başkan Adayı Murat Kurum, Haliç Kongre Merkezi’nde projelerini ve hedeflerini anlattı.

“Türk Yüzyılı İstanbul Vizyonu” tanıtım toplantısında konuşan Murat Kurum, ulaşımdan kentsel dönüşüme, emeklilerden gençlere kadar vatandaşlara pek çok güzel haberi duyurdu.

Murat Kurum sokak köpekleri sorununa da el atıyor

İstanbul’un kangrenli sorunlarını analiz eden Murat Kurum, “başıboş köpek” konusunu da ele aldı.

Son dönemde büyük bir tehdit oluşturan sokak köpekleri birçok insanı hayatından alırken, Murat Kurum bu durumun artık İstanbullular için sorun olmayacağını vurguladı.

“Vatandaşlarımız annelerin korkularını giderdiğimizi görecek”

Murat Kurum bu konuya ilişkin şu cümleleri aktardı:

Ne yazık ki İstanbul’umuzda yüzbinlerce başıboş hayvan başıboş dolaşıyor. Annelerimiz endişeli, çocuklarımız tehdit altında. Vatandaşlarımız bizi bu anlamda her zaman analizlerle görecekler. Annelerimizin çocuklarımızın kaygılarını giderdiğini görecek. Sokaklardaki kaygıyı ortadan kaldırırken aynı zamanda hayvanlarımızı da koruduğumuzu görecek.

Mevcut yönetimin çözümsüz bıraktığı sorunu Murat Kurum çözecek

Biz bu sorunun farkındayız ve mevcut büyükşehir yönetiminin çözümsüz bıraktığı bu sorunu çözeceğiz. 39 ilçemizde hizmet verecek tesisler kuracağız ve bu tesislerde bakım ve tedaviye ihtiyacı olan hayvanlarımızın ön bakımlarını sağlayacağız.

İstanbul’da 2 büyük hayvan yaşam alanı

Anadolu ve Avrupa yakasında kuracağımız 2 büyük hayvan habitatında hayvanlarımızla ilgileneceğiz. Burada kimlik tespiti, kısırlaştırma, aşılama gibi uygulamaları gerçekleştireceğiz. Belediye olarak bu projelerin ve hayvan yaşam alanlarının masraflarını tamamen karşılayacağız. Hep birlikte İstanbul’umuzun sokaklarını güvenli hale getireceğiz.

“Çocuklarımızın korkularını hep birlikte ortadan kaldıracağız”

Annelerimizin ve çocuklarımızın sıkıntılarını birlikte çözeceğiz. Son söz olarak şunu söyleyebilirim ki sahipsiz hayvanlar artık İstanbul için sorun olmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu